Update your personal data 100% online, simply and securely, without going to the bank. It takes about 10 minutes! You only need: valid ID card, mobile phone or any other device (tablet, laptop or desktop) with camera and Internet access, and a valid email address. Updating your personal data is a legal mandatory process, and failure to do so may result in restricted access to the banking products and services you have at Credit Europe Bank.

Junior Specialist Monitoring

Job information

Contract type
Undetermined period
Location
SUCURSALA PLAZA ROMANIA
Career level
Entry level

Candidatul Ideal:

  • Esti proaspat absolvent de studii superioare;
  • Cunosti limba engleza si MS Office la nivel mediu;
  • Detii bune abilitati de comunicare, abilitatea de a rezolva probleme;
  • Esti o persoana atenta la detalii, dai dovada de flexibilitate si atitudine orientata spre client;
  • Cunostintele despre structura si functionarea produselor de creditare constituie un avantaj.

Descrierea jobului:

  • Cunoaste, in detaliu, caracteristicile gamei de produse de creditare oferite de Banca si identifica nevoile clientilor oferind consiliere financiara ;
  • Intreprinde actiuni/activitati, periodic si/sau ori de cate ori este nevoie, in vederea contactarii clientilor care prezinta intarzieri in ceea ce priveste indeplinirea obligatiilor asumate prin contractul semnat cu banca;
  • Urmareste modul de rezolvare a reclamatiilor si solicitarilor, in colaborare cu departamentele/directiile implicate din Centrala;
  • Monitorizeaza portofoliul de credite si carduri, in scopul colectarii sumelor restante ce pot aparea, asigurand colaborarea dintre persoanele implicate in acest proces;
  • Analizeaza situatia financiara (si orice alte elemente considerate relevante) a clientilor care solicita restructurarea creditelor si cardurillor;
  • Inainteaza dosarul de restructurare/reesalonare spre aprobare catre factorii competenti, asigurand comunicarea permanenta cu departamentele interne din cadrul Bancii, in vederea indeplinirii nevoilor clientului;
  • Monitorizeaza procesul de aprobare si implementare a solicitarii de reesalonare;
  • Intocmeste rapoarte conform standardelor si cerintelor departamentului.

Oferim:

  • Salariu atractiv;
  • Tichete de masa;
  • Abonament medical la o clinica privata;
  • Zile de concediu suplimentare în functie de vechimea în munca şi în organizatie;
  • Abonament Bookster.

I want to work at Credit Europe Bank